Dom i ogród - jakie trendy królują w designie wnętrz i ogrodu w tym sezonie? - Poradnik

Minimalistyczne wnętrza

Dom i ogród to dzisiaj obszary, na których bardzo chętnie spędzamy czas, zwłaszcza teraz, gdy pandemia Covid-19 zmusiła nas do zostania w domu Właśnie dlatego, niezwykle ważne jest, aby wnętrze naszego mieszkanka dawało nam poczucie spokoju, wyciszenia i komfortu

Dom i ogród

1. Minimalistyczne wnętrza

Dom i ogród to dzisiaj obszary, na których bardzo chętnie spędzamy czas, zwłaszcza teraz, gdy pandemia Covid-19 zmusiła nas do zostania w domu. Właśnie dlatego, niezwykle ważne jest, aby wnętrze naszego mieszkanka dawało nam poczucie spokoju, wyciszenia i komfortu. W tym sezonie królują zdecydowanie minimalistyczne aranżacje. Przede wszystkim w centrum uwagi powinien być spokój i harmonia, a ta osiągnięta zostanie dzięki prostocie form i kolorów. Oczywiście, warto pamiętać, że minimalizm nie oznacza pustej przestrzeni, ale raczej zachowanie odpowiedniej równowagi między elementami. W tym przypadku kluczowe będą odpowiednio dobrane meble oraz dodatki, które pozwolą na stworzenie spójnej i harmonijnej przestrzeni.

2. Ekologia i natura w ogrodzie

Niezwykle ważne jest, aby w proekologiczny sposób zadbać o dom i ogród. W tym sezonie, bardzo modne są ogrody, które nawiązują do natury. Naturalne materiały, ekologiczne rozwiązania i zielenie - to podstawowe elementy, jakie powinny pojawić się w naszym ogrodzie. Takie rozwiązania nie tylko będą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie, ale przede wszystkim pozwolą nam zatroszczyć się o środowisko naturalne.

3. Kolorowe dodatki

Minimalizm w aranżacji to jedno, ale jasne kolory i odważne dodatki to zupełnie co innego. W tym sezonie, w modzie jest łączenie prostych form z odważnymi dodatkami. W przedpokojach i salonach warto postawić na nieoczywiste dodatki, takie jak kolorowe dywaniki, niebanalne lustra czy ekskluzywne lampy. W kwestii dekoracji okien - ekstrawaganckie zasłony i rolety z ciekawymi wzorami są w modzie już od kilku sezonów, ale w tym roku przyszło im zupełnie nowe wcielenie - właśnie dzięki połączeniu z prostymi formami wnętrz.

Podsumowując, dom i ogród to przestrzenie, które powinny dawać nam poczucie harmonii, równowagi i komfortu. W tym sezonie, królują prostota, minimalizm wraz z odważnymi dodatkami i kolorowymi detalem oraz bliskość z naturą.


https://domiogrod.info.pl/