10 pomysłów na efektowne dekoracje Dom i ogród, które odmienią Twoje wnętrza i przywrócą odczucie wakacji - Poradnik

Przywróć wakacyjną atmosferę w Domu i ogrodzie Dom i ogród to miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu, dlatego warto zadbać o jego wyjątkowy klimat Nic tak nie relaksuje jak ucieczka od rzeczywistości, stąd też warto wprowadzić do swojego wnętrza trochę wakacyjnej atmosfery

Dom i ogród

1. Przywróć wakacyjną atmosferę w Domu i ogrodzie

Dom i ogród to miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu, dlatego warto zadbać o jego wyjątkowy klimat. Nic tak nie relaksuje jak ucieczka od rzeczywistości, stąd też warto wprowadzić do swojego wnętrza trochę wakacyjnej atmosfery. Wykorzystaj odcienie turkusu, błękitu i zieleni, by od razu kojarzyć z morzem i plażą. Postaw na białe meble i dodatki w stylu marynistycznym - takie np. jak muszle, koła sterowe czy liny. W większych pomieszczeniach zastosuj tapety w jasne paski, które optycznie powiększą przestrzeń.

2. Ożyw przestrzeń kolorami

Kolor wprowadza do wnętrza dużo energii i pozytywnych wibracji. Zadbaj o to, by każde pomieszczenie odznaczało się innym kolorem. W łazience postaw na turkusy lub zielenie, które kojarzą się z naturą, w kuchni wprowadź ciepłe, słoneczne odcienie pomarańczowego lub żółtego, a w sypialnię wykorzystaj stonowane pastele. Oczywiście, nie ma nic złego w mieszaninie różnych barw, ale trzeba zachować umiar i utrzymać pewną harmonię i możliwie spójność kolorystyczną, by efekt nie był zbyt chaotyczny.

3. Zrelaksuj się w strefie relaksu

Oprócz wizualnej strony wakacji, warto zadbać o to, by w Twoim domu pojawiły się miejsca, w których można odprężyć się i odpocząć. Oczywiście, jednym z najważniejszych elementów takiej przestrzeni jest wygodny fotel lub łóżko, do którego warto wracać po ciężkim dniu pracy. Minibiuro z kącikiem do czytania to dobry pomysł dla osób, które lubią pracować w domu, a przy tym lubią relaksującą atmosferę. Doświetlenie pomieszczeń to kluczowy element w stworzeniu przyjaznej atmosfery, szybko kojarzącej się z wakacjami. Zarówno naturalne światło, jak i rośliny, będą doskonałym sposobem na odprężenie i relaks. Sosnowa gałąź w wazonie, zbudowany własnoręcznie jadalny ogród, bigosem udekorowany ciasto lub kilka drewnianych pudełek pomalowanych w radosne kolory, to tylko niektóre z pomysłów na to, jak stworzyć przyjemną przestrzeń relaksu. Dokładając starań, aby przywrócić wakacyjną atmosferę w Domu i ogrodzie, z pewnością uda się nam odmienić nasze wnętrza i przywrócić wakacyjny klimat, na co zawsze warto sobie pozwolić.

https://domiogrod.info.pl/